Obecné dotazy

Proč se Vaše služba jmenuje Computer Doktor a proč máte v logu dokonce symboly spojené s medicínou ?

Je to proto, že si myslíme, že naše práce má s prací lékaře mnoho společných rysů.

Počítač je stejně jako lidské tělo také složitý organismus (byť uměle vytvořený), kde je bezproblémové fungování postaveno na bezproblémové spolupráci jednotlivých součástí celku. Stačí aby jedna součást celku neplnila správně svou úlohu a ve výsledku se to významně projeví na celém organismu (přírodním i umělém).

Stejně jako u opravdového lékaře k nám přicházejí pacienti, kteří umí popsat své problémy, ale nedokáží jednoznačně určit jejich příčinu.

Uvede Vám dva názorné příklady.

Každý z nás zažil bolest hlavy. Ovšem příčiny byly stoprocentně u každého z nás jiné. Jednou to byla bolest hlavy po pádu z kola bez přilby (možná i otřes mozku), jindy bolest hlavy od zablokované krční páteře od nesprávného sezení u počítače, jindy zase bolest hlavy od starostí se synem, na kterého právě dorazila puberta, onehdy to byla výrazná ranní bolest hlavy po předchozí noční oslavě a konzumaci alkoholu, někdy je to bolet hlavy od rozostřeného vidění a z toho plynoucí nutnosti navštívit očního lékaře a někdy může být příčinou bolesti hlavy i vážné onkologiské onemocnění mozku. Některé z těchto příčin jsou banální a snadno odstanitelné, jiné vyřadují složitý lékařský zákrok s nejistým výsledkem.

A příklad druhý :

Každý z nás zažil, že internet na počítači je najednou k nepoužití pomalý. Co je ale příčinou ? Může to být problém u poskytovate internetu, kdy je jeho technologie například po bouřce vážně poškozena. Může to být ale také problém ve vašem domě, kde ta samá bouřka vážně poškodila váš modem či router. Příčinou může stejně tak ale být počítačový virus, který záměrně zpomaluje váš počítač. Nebo třeba jiný virus, který sice počítač nezpomaluje, ale intenzivně z vašeho počítače rozesílá tisíce spamových mailů a extrémně tak zatěžuje vaší internetovou linku. Také to může být způsobeno pomalým procesorem vašeho počítače nebo nedostatkem operační paměti, někdy také nedostatkem místa na pevném disku. Další příčinou pomalého internetu může být také například váš soused, který na internetové lince, kterou spolu sdílíte, stahuje dnem i nocí desítky filmů. A zase se dostaneme k tomu, že některé z těchto příčin jsou banální a snadno odstranitelné a jiné vyžadují složitý "lékařský" zákrok.

Název Computer Doktor jsme tedy zvolili proto,že se snažíme vyléčit celý organismus nehledě na různé příčiny potíží. Chceme aby z naší  "ordinace" odcházel spokojený zdravý pacient bez potíží.

 

Co všechno opravujete ?

V zásadě můžeme říci, že dokážeme vyřešit jakýkoliv problém týkající se počítačů.

To znamená, že opravujeme notebooky, stolní počítače, monitory, tablety a veškeré příslušenství související s prací na počítači. Tedy například tiskárny, skenery, klávesnice, reproduktory...
Jsme si vědomi toho, že Vás zákazníky asi nejčastěji zlobí software, tedy programy, které máte v počítači nainstalované.
Důležitou oblastí naší práce je proto pomoc s řešením problémů s provozem Windows (všech verzí), kancelářských balíků jako je Office ale i většiny ostatních programů.
Hlavním tématem dneška je pak internet a vše co se kolem něho točí.  

Jak mám kontaktovat Vašeho technika ?

Naše techniky můžete kontaktovat několika způsoby :

Do formuláře vyplníte základní identifikační údaje o vás a o závadě, se kterou potřebujete pomoci. Na konci dáte odeslat. Měla by se Vám zobrazit zpráva o tom, že formulář byl v pořádku odeslán. Náš systém ihned posílá Vámi vyplněný formulář přímo našemu technikovi, který Vás bude obratem kontaktovat na telefon, který jste do formuláře zadali.

  • Telefonicky na +420 416 73 71 74

  • Telefonicky na +420 416 59 15 36

Na těchto linkách se Vás náš dispečer zeptá na základní identifikační údaje o Vás a o závadě, se kterou potřebujete pomoci. Po ukončení telefonátu s naší linkou bude Váš dotaz ihned předán přímo našemu technikovi, který Vás bude obratem kontaktovat na telefon, který jste našemu dispečerovi sdělili. 

  • computer.doktor@npb.cz

 Zašlete Váš dotaz na tento náš  mail 

Jaký kontakt na technika je nejvýhodnější ?

Náš systém je nastaven tak, aby kontaktování našich techniků bylo pro zákazníky maximálně jednoduché, rychlé a bezplatné. Znáte jistě mnoho firem, kde se v telefonu nejprve musíte proklikávat spoustou voleb (máteli zájem o ....,pak stiskněte 1) a nakonec se dozvíte, že všichni naši operátoři obsluhují zákazníky, kteří se dovolali před Vámi. A vy čekáte a čekáte a čekáte a ve výsledku jste se nic nedozvěděli ale Váš měsíční účet za telefon hezky narostl. Nechceme takto fungovat.

Nejvýhodnější je kontaktovat nás naším webovým formulářem, protože neplatíte vůbec nic a formulář Vás přesně navede na správné otázky, které efektivně pomůžou urychlit opravu vašeho počítače. Webový formulář je dostupný 24 hodin nonstop.

Když nás budete kontaktovat telefonicky, tak budete volat na běžnou místní telefonní linku, nikoliv na placenou linku s nějakým nekřesťansky drahým tarifem. Operátor naší linky se Vás zeptá na pár základních informací a hovor můžete ukončit. Obratem Vás bude kontaktovat náš technik, ten ale bude volat na naše náklady. Pracovní doba našich telefonních linek je Po-Pá 8-18 , So 8-12.

V případě, kdy nás budete kontaktovat mailem, pak samozřejmě také neplatíte nic. Jen je potřeba do mailu uvést co nejvíce údajů o Vás a o závadě s kterou potřebujete pomoci. Mailový kontakt je dostupný 24 hodin nonstop.

Kromě oprav počítačů a počítačového příslušenství poskytujete ještě jiné služby ?

Pomůžeme Vám samozřejmě také v případě, kdy je například Váš počítač napaden počítačovým virem. Také Vám pomůžeme zřídit nebo opravit domácí počítačovou síť. 

Kolik za opravu počítače zaplatíte ?

Jedna z nejčastějších otázek.

Odpověd na ní je ale stejná jako když zavoláte telefonem lékaři a sdělíte mu, že Vás bolí břicho a ptáte se čím to je a kdy to přestane.  Jestliže Vám někdo v této situaci sdělí, že máte například žaludeční vředy a že je vyléčí do dvou měsíců, pak je to šarlatán, podvodník nebo jasnovidec. A to my nejsme. Bez toho, aby Vás odborník prohlédl, není možno stanovit ani přesnou diagnózu, ani dobu léčby a ani cenu. Proto ani my bez prohlídky "pacienta" nemůžeme nikdy předem určit cenu opravy. A věřte nám, že to nemůže svědomitě udělat nikdo na světě. Můžeme Vám ale slíbit jednu zásadní věc. Náš specialista si Váš nemocný počítač prohlédne a pak Vám sdělí přesnou cenu opravy. Dokonce je dost pravděpodobné, že Vám nabídne různé varianty opravy, které se budou lišit svou náročností a také cenou. Teprve po Vašem souhlasu s navrženou "léčbou" a s její cenou, začneme na na opravě pracovat. 

Nestane se Vám tak u nás to,že by někdo na Vašem počítači dělal něco, o čem nebudete informováni předem. Myslíme si, že je to korektnější přístup, než udělat nějaký paušální ceník a pak Vám sdělovat, že ve Vašem případě bylo nutno udělat takové a takové vícepráce, které stáli tolik a tolik. 

Jak dlouho oprava trvá ?

Velice podobná otázka jako ptát se předem na cenu opravy a podobná je i odpověď.

Znáte lékaře, který by Vám po telefonu sdělil, za jak dlouho Vám přestane bolet hlava ? Možná takoví jasnovidci existují - my to ale neumíme. Přesná délka opravy je závislá jednak na přesné diagnóze příčiny závady, na její složitosti jejího odstranění, na dostupnosti náhradního dílu (pakliže je nějaký potřeba) ale také třeba na tom, zda se závada projevuje trvale nebo nahodile. Často se totiž stává, že u zákazníka doma počítač zlobí a když ho zákazník přinese k nám, začne fungovat Zákon schválnosti a závada se neprojeví. Můžeme Vám ale slíbit jednu zásadní věc. Pacientovi, tedy Vašemu počítači se budeme věnovat co nejdříve s cílem zjistit příčinu jeho potíží. Následně Vás budeme kontaktovat a sdělíme vám přesnou cenu i délku opravy. Často Vám nabídneme několik různých variant Vašeho problému, které se budou lišit cenou i délkou opravy. Detailně Vám vysvětlíme rozdíly mezi jednotlivými variantami. Rozhodnutí je samozřejmě na Vás.

Poskytujete i expresní opravy ?

Obecně platí, že se snažíme vždy vyjít zákazníkovi maximálně vstříc.

Chápeme, že někdo používá počítač jen pro zábavu a někdo jiný je na jeho provozu existenčně závislý. Proto i my se snažíme maximálně přizpůsobit každému zákazníkovi. Nedělá nám problém po předchozí dohodě a prohlídce počítače opravit počítač klidně v průběhu noci nebo v průběhu víkendu nebo státního svátku. Opakovaně jsme již opravovali například počítače v ordinacích praktických lékařů, kdy v pátek odpoledne jsme si počítač vyzvedli přímo v ordinaci a v neděli jsme ho panu doktorovi či doktorce osadili opravený zpět. Chápeme, že v pondělí ráno čeká na lékaře plná čekárna pacientů a počítač je důležitým nástrojem pro jejich léčbu.

Opravíte mi počítač u mne doma ?

čeká na odpověď

Vyhledávání

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode